boliarcheto написа:REVOLUTION написа:Може да подадете сигнал в прокуратурата , за да притиснете собственика на капитала да се размърда, тъй като след като няма имущество да плати парично вземане е длъжен да поиска да се открие производство по несъстоятелност в 30 дневен срок , иначе върши престъпление:НК
За да направя това, трябва ли да съм завел изпълнително дело, или е достатъчно влязло в сила съдебно решение?
По-скоро инициирайне откриване производство по несъстоятелност.Щом бъде обявен,открива ви се възможността да ги сразите по чл.227 г или по чл.227д НК.
Управителите,станали причина за банкрута на фирмата
отговарят лично.Чак там вече ще им се ракажат някои работи.Лошото е,че при деянието по 227г следва според закона,увреждащите действия да са извършени след откриване ПН. Остава непредпазливия банкрут,но трябва да убедите прокурора(ако се стигне до там),че банкрута на фирмата е поради небрежност и тук-так самонадеяност и изобщо попада в някоя от хипотезите на чл.227д ал.1 т.1-3 НК-рискови сделки и т.н.
Вярно е ,че много чакане ще има,но може да се окаже,че не е чак толкова дълго.Ако Пр. възприеме непредпазливост по 227д-спукана им е работата.При това,налице е вреда от престъпление,която го лишава от защита на несеквестируемо имущество.Имам такъв случай в момента.В друг град е обаче и не мога да го следя,но наказателно досъд. дело върви в момента.За съжаление не сме Кр. ,които могат да инициират откриване на ПН,за да ги подпукам за непредпазлив банкрут. Вероятно ще ги пернат за уникалния състав на 227б НК(Великото творение на изкуството,от което никой Кр. нищо не хваща,освен един гол **й)
Проблемите са,че тия банкрути са умишлени(изтегли си парите от банката и пей сърце),послед-друга фирма и тя като заборчлее с 500 хил.лв.,после трета и т.н. А умишления банкрут при подобни класически ситуации
не е съставомерен,видно от чл.227г ал.1-след откриване ПН
Това е моят съвет-обяваване в несъстоятелност.