начало

Равносметката по „Осемте джуджета“: Трима наказани магистрати, четирима – не Равносметката по „Осемте джуджета“: Трима наказани магистрати, четирима – не

чл.4 ал.3 т.5 КСО

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


чл.4 ал.3 т.5 КСО

Мнениеот svettoslav » 07 Ное 2014, 17:41

Подлежат на осигуряване и :

Лицата, които полагат труд без трудово правоотношение и получават месечно възнаграждение, равно или над една минимална работна заплата, след намаляването му с разходите за дейността, ако не са осигурени на друго основание през съответния месец.

Не съм се сблъсквал с подобно нещо."Полагането на труд" е особено поради това,че лицето осъществява една чисто посредническа дейност.Свързва Х с Унай-общо,като взема комисиона от едиколко си процента.
Ясно е за парите,че трябва да са поне МРЗ към момента.Той и толкова не изкарва,поне за сега.Но ми стана интересно това "полагане на труд". Явно че се "труди",извършва изморителни действия 8) с цел да се прехранва. А "месечното възнаграждение" можем ли да го разбираме като пари,придобити през месеца,под каквато и да било форма/не заплата,т.к нямаме работодател в смисъла по КТ,а самостоятелна работа по търсене и намирна клиенти/,резултат от този труд,от тази услуга,която се оказва на двете страни по сделката?
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron