начало

Без вина наказан чрез съсобственост с държавата – ефект от разнородната практика по чл. 343б, ал. 5 НК Без вина наказан чрез съсобственост с държавата – ефект от разнородната практика по чл. 343б, ал. 5 НК

Проблем с къща под наем и животни

Казуси за недвижими имоти


Проблем с къща под наем и животни

Мнениеот dryn4o » 13 Яну 2015, 02:32

Здравейте! Става въпрос за баща ми който живее на село. Живее в чужда къща от 7 години и за този период не му е предложен договор за наем.Говорили сме с наследниците на имота за цена за да го закупим,но ни беше отговорено,че не могат да се разберат и не е проблем баща ми да си живее така.Преди два дни един от наследниците съобщи на баща ми до два дни да напусне имота.Проблема е че в имота сме изградили стопанство и баща ми отглежда 100 кози.Те са на мое име и съм регистриран земеделски производител.Получаваме субсидии за тях.Наследниците на имота са трима.Само единият от тях настоява за напускане(проблема е голям тъй като има намесени други лица заради пасищата в района и баща ми се явява единствен кандидат с тези животни и това е причината да го "гонят"). За тези 7 години баща ми си е плащал сметките за ток и вода.Направил е много подобрения на имота,както и го е поддържал в много добро състояние.Можем ли да се защитим по някакъв начин?Зимата е невъзможно да построим сгради на друго място...Благодаря!
dryn4o
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 22 Фев 2013, 14:12

Re: Проблем с къща под наем и животни

Мнениеот apofis11 » 14 Яну 2015, 00:04

поискаи те пред нотариус да добиете имота по давност на база добросъвестно ползване/срока е 5г./ с три свидетели и документи за подобрения и редовно плащани сметки --- ако е съгласен нотариуса ще издаде нотариален акт на база обстоятелствена проверка.Другият вариант е да подпишете договор с един от собствениците за наем.
apofis11
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2015, 17:20

Re: Проблем с къща под наем и животни

Мнениеот bobi9 » 14 Яну 2015, 01:16

Да,ама не :) Добросъвестността във вещното право е технически термин и няма нищо общо с плащането на сметки,данъци и пр. Тук не става въпрос за онази етическа категория добросъвестност,с която се определя някой,който се е грижил за даден имот като добър стопанин. Нито някой,който се ползва с добро име в обществото. Имот по кратката придобива давност,може да се добие,само при положение,че владеете вещта на правно основание годно Ви направи собственик. Т.е,имате договор за покупко-продажба на недвижим имот,но не сте знаел,че продавачът не е собственик на имота който е продал.Тогава законът Ви счита за добросъвестен и ако сте владели имота 5г. без прекъсване повече от 6м. можете да го придобиете по давност.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта


cron